ZBASZYŃ :: SUFIT DO WYMIANY W DOMU KULTURY

Plotka nie do końca prawdziwa


Dom kultury w Zbąszyniu jest najbardziej obleganą i lubianą salą taneczną w mieście.


Kaski na głowach bawiących się podczas karnawałowych zabaw w zbąszyńskim domu kultury nie będą potrzebne. Deski z sufitu nie polecą na głowy, choć wymaga on remontu. Tak przynajmniej zapewnia dyrektor placówki Katarzyna Kutzmann - Solarek.
Sprawa wyszła podczas prac monterskich. Niektóre z desek, którymi podbity jest sufit sali widowiskowej, spróchniały ze starości.. Dyrektor ZCK zgłosił problem właścicielowi obiektu, czyli Urzędowi Miejskiemu w Zbąszyniu. Zlecono ekspertyzę, lecz oficjalne wyniki oględzin trudno poznać. Pracownicy referatu inwestycji są tak zapracowani, że trudno ich zastać w biurze.
- Inspektor warunkowo dopuścił dom kultury do użytku na następne pół roku - mówi Henryk Taberski, radny Rady Miejskiej w Zbąszyniu - Niestety w świeżo przyjętym budżecie gminy na przyszły rok nie ma ani złotówki na wymianę deskowania.
Powierzchnia podlegająca wymianie jest ogromna, stąd niewykluczone, że gmina będzie musiała przeznaczyć na ten cel rezerwę budżetową. Już przed świętami miasto obiegła smutna wiadomość, że zaplanowane zabawy karnawałowe mogą się nie odbyć ze względu na zagrożenie spadającymi deskami. Zdaniem K. Kutzmann - Solarek deski nie spadną, co najwyżej złotówki z miejskiego budżetu. Jeszcze w grudniu nikt w urzędzie ani w domu kultury nie chciał potwierdzić zastrzeżeń co do stanu technicznego poszycia sufitu. Obawiano się niepotrzebnego rozgłosu.

 

Podziel się swoim zdaniem

danka@poznan.home.pl  Tel: 600 651 952

Roman Rzepa

Fot. Roman Rzepa
(Dzień Wolsztyński 2008)

powrót